Doğa ve Macera Kampı / 7-13 Yaş - Genel Kamp Bilgileri

Yer: Bolu -  Aladağ 

 

Kamp Programı

Doğa ve macera kampı programı, kampçıları şehrin gürültüsünden uzaklaştırmak, onları doğa ile kucaklaştırmak ve unutulmaz deneyimler yaşamalarını sağlamak amacı ile hazırlanmıştır. Kampçılar, yapılacak aktiviteler ile hayatın bilgisayar oyunlarından ibaret olmadığını doğada yaşayarak öğrenir. Özgüven, paylaşma, mücadele, takım ruhu ve özgürlük duygularını geliştirir. Bu program, kampçıların hayat görüşlerinin ve sorumluluk bilinçlerinin gelişmesine, inisiyatif kullanabilmelerine ve kişiliklerinin gelişmesine katkıda bulunur. Kampta yapılan doğa sporları eğitimleri, profesyonel eğitmenler tarafından kamp direktörleri ve takım koçları denetiminde gerçekleşir. Kampçılar, teknik eğitim saatleri dışındaki zamanlarda koçlar tarafından organize edilen drama, ritim atölyesi, spor etkinlikleri ve gece eğlenceleri ile keyifli bir kamp dönemi geçirir.

Tesis

Doğa ve macera kampı tesisi, Bolu Aladağ’ da 300 dönüm orman içinde kurulu Türkiye’ nin ilk ve tek yerleşik düzendeki doğa sporları merkezidir. Dünya standartlarında hazırlanmış çok sayıda aktivite parkurunun yer aldığı kamp merkezinde, konfor ve güvenlik en üst seviyededir. Tesis içerisinde yüksek ip parkurları, tırmanma duvarı, yapay göl, kamp ateşi alanı, futbol, basketbol ve voleybol sahaları, mini yüzme havuzu, açık restorant, toplantı çadırı, dev hamak, bisiklet ve trekking parkurları mevcuttur.

Ulaşım

Doğa ve macera kampına ulaşım, son model Mercedes otobüslerle yapılır. Kampçıların güvenli ve rahat yolculuk yapabilmeleri için şoför seçiminde hassasiyet gösterilir. Otobüslerde her türlü sağlık ve güvenlik önlemi alınır. Ulaşım esnasında ve sonrasında aileler, mesaj ve telefon aracılığı ile bilgilendirilir. İsteyen aileler çocuklarını kampa kendileri teslim edip, teslim alabilir.

Sağlık

Kamplarımızda 24 saat boyunca görev yapan sağlık personeli mevcuttur. Kampta görevli eğitmenler ilkyardım ve acil müdahale bilgisine sahiptir. Kamp tesisi Bolu’ daki sağlık merkezlerine 20 dakika mesafededir. Sakatlık ya da 1 günü geçen hastalıklar da aileye mutlaka haber verilir. Kamp öncesinde kampçıların sağlık durumu hakkında detaylı bilgi alınır ve kronik rahatsızlıklar kampçıların dosyasına işlenir.

Sigorta

Caddebostan Gençlik Kampları, TÜRSAB (Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği) ve T.C Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından onaylı 6536 nolu seyahat acentesidir. Kampçılar için ödenen kamp ücretleri ve taahhüt edilen hizmet standartları, T.C Kültür ve Turizm Bakanlığı’ nın “Seyahat Acentesi Zorunlu Seyahat Poliçesi” ile güvence altına alınır. Özel sağlık sigortası bulunmayan kampçıların, kamp koşullarına özel hazırlanmış “sağlık poliçesi” yaptırması zorunludur.

Ödüller ve Sertifika

Tüm kampçılara, kamp özel ödülü ve aldığı eğitim süresini gösteren katılım sertifikası verilir. Kamp süresince yapılan aktivitelerde ve yarışlarda başarılı olan kampçılar, sponsorlar tarafından ödüllendirilir.
Fotoğraf DVD.si
Kamp süresince yapılan eğitimler ve aktiviteler, profesyonel kameramanlar ve fotoğrafçılar tarafından kayıt edilir. Çekilen fotoğraflar, kamp sonunda internet üzerinden özel şifre ile kampçılara gönderilir. Videolar, blog sayfasında yayınlanır.

 


IATA TURSAB THY THY THY

İşbu sitede yer alan tüm yazılı ve görsel materyal, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası kapsamında sanat eseri niteliğinde olup kopyalanamaz ve kullanılamaz.
Bu sitenin mali ve manevi hakları Kantara Turizm'e aittir.