Antalya Gençlik Kampı / 12 - 17 Yaş - Genel Kamp Bilgileri

Yer: Antalya - Manavgat 

Kamp Programı

Antalya gençlik kampı programı, AFS kültürlerarası değişim programları işbirliği ile dünya gençlerinin istekleri ve beklentileri doğrultusunda hazırlanan bir gençlik kampı programdır. Kamp Türkiye, Amerika, Kanada, Rusya, Almanya, İsviçre, Fransa gibi dünyanın farklı ülkelerinden gençleri bir araya getirir. Sosyal ve sportif aktivitelerin yer aldığı program, takım oyunları ve iletişim çalışmaları ile desteklenir. Kampın amacı dünya gençlerini kaynaştırmak ve kültürlerarası köprüler oluşturmaktır. Gençler gündüzleri su sporları, rafting, tekne gezileri, aqua park gibi faaliyetlere katılırken geceleri ise partiler, dj performansları ve konserlerle eğlencenin tadını çıkarırlar. Antalya gençlik kampı, ünlü rock gruplarına ve birçok sürpriz etkinliğe de ev sahipliği yapar.

Tesis

Antalya gençlik kampı tesisi, Türkiye’ nin turizm cenneti Antalya’ da bulunan dünyanın en büyük kablolu su kayağı ve wakeboard merkezi Hip-notics’ tir. Antalya havalimanına 25 dakika mesafede olan kamp tesisi, portakal ağaçlarının ortasında yer alan 3 yapay gölet, voleybol, futbol ve basketbol sahaları, trambolin, kaykay rampaları, konser ve parti mekanları, oyun odaları, restorant ve fastfood alanlarından oluşur. 2000 metrekarelik sosyal alanın yer aldığı tesiste su sporları için 90 dönümlük 3 gölet bulunur. Su kayağı, wakeboard, trick ski, knee board gibi su sporlarının yapılabildiği göletlerde, kampçıların kendilerini geliştirebilmeleri için rampalar bulunur. Her yıl binlerece genç turisti misafir eden tesis fiziki yapısı ve sosyal alanları ile tam bir gençlik kampı merkezidir.

Ulaşım

Antalya gençlik kampında ulaşım, hava yolu ile yapılır. Kampçılar, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı' nda teslim alınır. İstanbul-Antalya uçuşu sonrasında kampçıları, Manavgat' a transfer edecek özel araçlar karşılar. İstanbul-Antalya uçuş süresi 55 dakika Antalya-Manavagat transfer süresi 25 dakikadır. Kampçılara yolculuk süresince koçlar ve kamp direktörleri eşlik eder. İsteyen aileler çocuklarını kampa kendileri teslim edip, teslim alabilir.

Sağlık

Kamplarımızda 24 saat boyunca görev yapan sağlık personeli mevcuttur. Kampta görevli eğitmenler ilkyardım ve acil müdahale bilgisine sahiptir. Kamp tesisi, Antalya’ daki sağlık kuruluşlarına 20 dakika mesafededir. Sakatlık ya da 1 günü geçen hastalıklar da aileye mutlaka haber verilir. Kamp öncesinde kampçıların sağlık durumu hakkında detaylı bilgi alınır ve kronik rahatsızlıklar kampçıların dosyasına işlenir.

Sigorta

Caddebostan Gençlik Kampları, TÜRSAB (Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği) ve T.C Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından onaylı 6536 nolu seyahat acentesidir. Kampçılar için ödenen kamp ücretleri ve taahhüt edilen hizmet standartları, T.C Kültür ve Turizm Bakanlığı’ nın “Seyahat Acentesi Zorunlu Seyahat Poliçesi” ile güvence altına alınır. Özel sağlık sigortası bulunmayan kampçıların, kamp koşullarına özel hazırlanmış “sağlık poliçesi” yaptırması zorunludur. 

Ödüller ve Sertifika

Tüm kampçılara, Kamp özel ödülü ve aldığı eğitim süresini gösteren katılım sertifikası verilir. Kamp süresince yapılan aktivitelerde ve yarışlarda başarılı olan kampçılar, sponsorlar tarafından ödüllendirilir.

Fotoğraf DVD.si

Kamp süresince yapılan eğitimler ve aktiviteler, profesyonel kameramanlar ve fotoğrafçılar tarafından kayıt edilir. Çekilen fotoğraflar, kamp sonunda internet üzerinden özel şifre ile kampçılara gönderilir. Videolar, blog sayfasında yayınlanır.


IATA TURSAB THY THY THY

İşbu sitede yer alan tüm yazılı ve görsel materyal, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası kapsamında sanat eseri niteliğinde olup kopyalanamaz ve kullanılamaz.
Bu sitenin mali ve manevi hakları Kantara Turizm'e aittir.