İngiltere Gençlik Dil Kampı - Genel Kamp Bilgileri

Yer: İngiltere Londra / Frensham Heights School 

 

Kampın Amacı

İngiltere Gençlik ve Dil Kampı programı, kampçıların İngilizce okuma, yazma ve konuşma kapasitelerini geliştirmeyi hedefliyor. Kampçılar, İngiltere’ nin en iyi okullarından olan Frensham Heights School’ da, yabancı öğrenciler ve öğretmenler ile konuşarak pratik yapıyor ve yurtdışı deneyimi yaşıyor. Haftalık 20 dersten oluşan yoğun program sosyal aktiviteler, sportif faaliyetler ve Londra gezileri ile destekleniyor. Kampçılar, İngilizce eğitiminin yanı sıra koçları eşliğinde katıldıkları programda kendi ayakları üzerinde durma ve özgüvenlerini güçlendirme fırsatı buluyor.

Kamp Programı

İngiltere Gençlik ve Dil Kampı, İngilizce eğitim ağırlıklı bir programdan oluşuyor. Kampçılar ilk gün yapılan İngilizce seviye belirleme sınavı sonrası sınıflara ayrılıyor ve dünyanın farklı ülkelerinden gelen diğer kampçılar ile birlikte haftada 20 ders (15 saat) eğitim alıyor. Sabah saatlerini dil eğitimi ile geçiren kampçılar öğleden sonra ise sosyal ve sportif faaliyetlere katılıyor. Program süresince Londra’ nın önemli bölgelerine geziler yapılıyor.

Tesis ve Konaklama

Frensham Heights School, Farnham kasabası yakınlarında bulunan zengin bir aile tarafından malikane olarak inşa edilmiş ve 1925 yılından itibaren okul olarak kullanılmaya başlanmıştır. Kampüs Londra’ya 40 dakika mesafededir. Okulda derslikler, yeşilliklerle çevrili tarihi bir binada yer alır. Kampüsün çevresi, korular ve ormanlar ile sarılı muhteşem bir manzaraya sahip. 1925’den bu yana yatılı öğrenciler için kullanılan yurt binaları son derece rahat ve konforlu. Kampta kızlar ve erkekler gruplara ayrılıp 2-3 kişik odalarda konaklıyor. İngiltere Gençlik ve Dil Kampı, macera ve spor seven öğrenciler için ideal bir seçim.

Ulaşım

Kampçılar için yolculuk İstanbul Atatürk Havalimanı’ nda başlıyor. Havalimanında diğer kampçılar ve kamp ekibi ile buluşan gençler, İstanbul - Londra uçusu sonrası özel araçlarla okula transfer ediliyor. Kampçılara yol boyunca koçlar ve kamp direktörleri eşlik ediyor. Okulun havalimanlarına ve şehir merkezine çok yakın olması ulaşım açısından rahatlık sağlıyor. Kampüse otobüs veya tren ile 30 dakikada ulaşılıyor.

Sağlık 

Kamp süresince okul bünyesinde 24 saat görevli sağlık personeli bulunuyor. Acil durumlarda kampçılara ilk müdahale koçlar denetiminde sağlık ekibi tarafından yapılıyor ve kampçılar en yakın hastaneye götürülüyor. 1 günü geçen rahatsızlıklarda ailelere haber veriliyor. Kampçılara özel ilaçlar sağlık ekibi ve koçlar denetiminde kullandırılıyor.

Sigorta

Caddebostan Gençlik Kampları, TÜRSAB (Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği) ve T.C Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından onaylı 6536 nolu seyahat acentesi olarak faaliyet gösteriyor. İngiltere Gençlik ve Dil Kampı programına katılan kampçılar için ödenen kamp ücretleri ve taahhüt edilen hizmet standartları, Türkiye’ de sadece TÜRSAB üyesi acentaların yapma yetkisine sahip olduğu “Seyahat Acentesi Zorunlu Seyahat Poliçesi” ile güvence altına alınıyor.  Ayrıca kampçılara İngiltere’ deki sağlık kuruluşlarında geçerli opsiyonlu sağlık poliçesi yapılıyor.

Ödüller ve Sertifika

Tüm kampçılara, aldığı eğitim süresini gösteren katılım sertifikası verilir. Kamp süresince yapılan aktivitelerde ve yarışlarda başarılı olan kampçılar, sponsorlar tarafından ödüllendirilir.

Fotoğraf DVD.si

Kamp süresince yapılan eğitimler ve aktiviteler, profesyonel kameramanlar ve fotoğrafçılar tarafından kayıt edilir. Çekilen fotoğraflar, kamp sonunda internet üzerinden özel şifre ile kampçılara gönderilir. Videolar, blog sayfasında yayınlanır.

IATA TURSAB THY THY THY

İşbu sitede yer alan tüm yazılı ve görsel materyal, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası kapsamında sanat eseri niteliğinde olup kopyalanamaz ve kullanılamaz.
Bu sitenin mali ve manevi hakları Kantara Turizm'e aittir.