Gençlik Kampları Hakkında

Kantara & Caddebostan Gençlik Kampları nedir?

 • Caddebostan Gençlik Kampları; 7-17 yaş arası gençlerin kendi ayakları üzerinde durabilen, bağımsız ve sağlıklı bireyler olarak var olmaları için onlara özel planlanmış "eğlenceleri" spor, kültür, sanat ve yabancı dil içerikli yurtiçi ve yurtdışı kamp programları ile sunan bir gençlik kampı kuruluşudur.
 • Caddebostan Gençlik Kampları, gençlerin geleceği için çalışır. Gelecekteki Ayşe, Gizem, Ahmet’ in kişilik ve insan olarak nasıl şekilleneceğini belirleyen çok önemli bir yapıya sahiptir. Bu şekillendirmeyi öğrenilmesi gereken bilgiler üzerinden yapmaz. Gençlerin sosyal hayattaki duruşları, davranışları üzerinden kişiliklerini geliştirecek faaliyetler planlar ve onların sosyal yaşamda kendilerini konumlamalarında yardımcı olur.
 • Farklı hayat deneyimleri yaşamak, yeni dostluklar kurmak ve kendilerini geliştirmek için Caddebostan Gençlik Kampları' na katılan gençlerin ilerleyen yıllarda tecrübelerini kendilerinden küçük kampçılara aktarması üzerine kurulan “Caddebostan Gençlik Kampları Kültürü” her geçen gün güçlenmektedir. Caddebostan Gençlik Kampları, oluşturduğu kamp kültürü ile gençlerin gelecekte bağımsız bireyler olarak davranabilmelerine ve özgüvenlerini geliştirmelerine destek olmaktadır.

Kantara & Caddebostan Gençlik Kampları gençlere neler vaat eder?

 • Caddebostan Gençlik Kampları; gençlere, kendileri için özel olarak hazırlanmış ve planlanmış eğlenceler sunar. Kamplar, gençlerin katılmak zorunda oldukları gereklilikler olarak karşılarına çıkmaz. Tüm kamp programları gençlerin “eğlenmesi ve gelişmesi” için planlanmıştır.
 • Gençlik kampları; gençlerin şehir hayatında alıştığı tüm ezberleri bozan, yepyeni maceralarla dolu programlardır. Gençler, yaptıkları aktiviteler ve kurdukları dostluklarla kamplarda kendilerini keşfetme şansı bulur.
 • Caddebostan Gençlik Kampları; gençlere kendileri için planlanmış eğlenceler sayesinde, tüm yılın yorgunluğunu unutmuş, yeni arkadaşlıklar kurmuş, farklı deneyimler yaşamış ve keyifli anılarla tüm enerjisini toplamış olarak şehre geri dönmeyi vaat eder.

Kantara & Caddebostan Gençlik Kampları gençlere neler kazandırır?

 • Caddebostan Gençlik Kampları, gençlerin bağımsız olarak hayatta bir birey olarak var olurken ihtiyaç duyacakları doneleri verir. Yani kanatlanıp uçabilmelerini sağlar. Kendilerine ait bir yaşam sürecinde var olmayı sağlayan kanatları takarken onlara yardımcı olur.
 • Caddebostan Gençlik Kampları, gençlere hayatla ilgili kazandırdığı farklı deneyimlerle, onların hayat görüşlerinin ve sorumluluk bilinçlerinin gelişmesini sağlar.
 • İnisiyatif kullanabilmelerine ve kişiliklerinin gelişmesine katkıda bulunur. Bu sayede gençler; gelecekte iletişime açık, sağlıklı düşünen, kendine ve hayatına bilinçle yön verebilen, doğru kararlar alan, kendini bilen, kendini ifade edebilen bireyler olarak hayatına devam eder.

Kantara & Caddebostan Gençlik Kampları ebeveynlere neler vaat eder?

 • Caddebostan Gençlik Kampları; ebeveynlere, çocuklarının sosyal ve fiziksel gelişimi için güvenebilecekleri bir organizasyon ve yapı vaat eder.
 • Liderlik, bir organizasyonun içinde başkaları ile ortak çalışabilme, iş bölümü, sosyal davranışlarında sağlıklı hareket edebilme, insanlarla doğru ilişkiler kurabilme, bireysel ve yaşamsal sorumlulukları edinme gibi bazı özelliklerinin ön plana çıkmasına yardımcı olur. Kamp programlarında uyguladığı yöntemlerle gençlerin geleceğin yöneticileri ve liderleri olma yolundaki yolculuklarında daha hızlı adım atmalarını sağlar.

Kantara & Caddebostan Gençlik Kampları' na katılan bir gencin hayatında neler değişir?

 • Yaşama bakışı değişir: Caddebostanlı gençler, kendilerine özel planlanmış aktivitelerle, artık özgürlüğün serbestlik olmadığının farkına varır.
 • Gerçek eğlenceyi keşfeder: Caddebostanlı gençler, kamplarda yapılan aktivitelerle şehir hayatından uzak, doğayla baş başa macera ve serüvenin tadına varır.
 • Yaşamsal sorumluluklarını fark eder: Caddebostanlı gençler, kamplarda takımlar halinde belli bir disiplinle hareket eder. Gelecekte karşılarına çıkacak farklı tecrübeler karşısında nasıl davranacaklarını öğrenir.
 • Artık bir birey olarak kendini konumlayabilme yetisine sahip olur, yalnız başına hareket etmeyi öğrenir, özgüveni yerine gelir: Caddebostanlı gençler, gençlik kamplarında kazandıkları ve kendilerinde keşfettikleri farklı özellikleri yaşamlarına taşıyarak hayata karşı daha deneyimli hareket etme şansına sahip olur.
 • Yaşamına yeni insanlar ve yeni tecrübeler katar: Caddebostanlı gençler, Caddebostan’ın birer üyesi olarak katıldıkları her programda yeni dostluklar kurar, bu dostlukları geleceğine taşır.
 • Takım içinde çalışmayı öğrenir: Caddebostanlı gençler, tüm aktivitelerde takımlar halinde belli bir disiplinle hareket eder ve takım çalışmasını öğrenir.-
 • Kriz anlarını yönetmeyi öğrenir: Caddebostanlı gençler, kamplar esnasında, zorluklarla mücadele etmeyi ve engeller karşında çözüm üretmeyi öğrenir.

 


IATA TURSAB THY THY THY

İşbu sitede yer alan tüm yazılı ve görsel materyal, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası kapsamında sanat eseri niteliğinde olup kopyalanamaz ve kullanılamaz.
Bu sitenin mali ve manevi hakları Kantara Turizm'e aittir.