Alaçatı Yaz Kampı / 7 - 13 Yaş - Genel Kamp Bilgileri

Yer: Çeşme-Alaçatı 

Kamp Programı

Alaçatı yaz kampı programı, denizi, güneşi, su sporlarını, gezileri ve sosyal etkinlikleri seven kampçı adayları için ideal bir seçimdir. Kampçılar, koçlar denetiminde katıldıkları aktiviteler ile eğlencenin tadına varırken yeni dostluklar kurar ve sosyalleşir. Kamp programı, gençlerin fiziksel ve sosyal yönden gelişmesini sağlayan eğlenceli ve öğretici aktivitelerden oluşur. Atölye çalışmaları, havuz oyunları, plaj futbolu ve voleybolu, go-kart, hip hop dans çalışmaları, drama atölyesi, açık hava sineması ve koçların şovları kampı unutulmaz kılan etkinliklerdir. Aktiviteler dışında kalan saatlerde yapılan Alaçatı ve Çeşme gezilerinde kampçılar, bölgenin tarihi ve turistik yerlerini görme fırsatı bulur. Programı başarı ile tamamlayan kampçılar, evlerine ömür boyu unutmayacakları hatıralar ve yeni dostluklar ile döner.

Tesis

Alaçatı yaz kampı tesisi, rüzgarı ile cennet olarak kabul edilen İzmir Alaçatı’ da kampçılara özel düzenlenmiş Riders Hotel’ de gerçekleşmektedir. Rüzgar ve deniz sporları tutkunları için Alaçatı ruhuna uygun olarak tasarlanmış Riders Hotel yaz süresince sadece kampçılara tahsis edilmiştir. Alaçatı Port limanının hemen arkasında yer alan tesis yüzme havuzu, yeşil alanları, açık büfe menüleri ve özel plajı ile kampçılara mükemmel bir kamp ortamı sunar.İzmir havalimanına 1 saat mesafedeki kamp tesisi, Alaçatı koyunun en güzel noktasında yer almaktadır. Tesiste konaklama kampçılar için özel olarak tasarlanmış 4 kişilik odalarda yapılır.

Ulaşım

Alaçatı yaz kampında ulaşım, hava yolu ile yapılır. Kampçılar, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı' nda teslim alınır. İstanbul-İzmir uçuşu sonrasında kampçıları, Çeşme' ye transfer edecek özel araçlar karşılar. İstanbul-İzmir uçuş süresi 45 dakika İzmir-Çeşme transfer süresi 1 saat 15 dakikadır. Kampçılara yolculuk süresince koçlar ve kamp direktörleri eşlik eder. İsteyen aileler çocuklarını kampa kendileri teslim edip, teslim alabilir.

Sağlık

Kamplarımızda 24 saat boyunca görev yapan sağlık personeli mevcuttur. Kampta görevli eğitmenler ilkyardım ve acil müdahale bilgisine sahiptir. Kamp tesisi, Çeşme’ deki sağlık kuruluşlarına 15 dakika, İzmir’ deki sağlık kuruluşlarına ise 1 saat uzaklıktadır. Sakatlık ya da 1 günü geçen hastalıklar da aileye mutlaka haber verilir. Kamp öncesinde kampçıların sağlık durumu hakkında detaylı bilgi alınır ve kronik rahatsızlıklar kampçıların dosyasına işlenir.

Sigorta

Caddebostan Gençlik Kampları, TÜRSAB(Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği) ve T.C Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından onaylı 6536 nolu seyahat acentesidir. Kampçılar için ödenen kamp ücretleri ve taahhüt edilen hizmet standartları, T.C Kültür ve Turizm Bakanlığı’ nın “Seyahat Acentesi Zorunlu Seyahat Poliçesi” ile güvence altına alınır. Özel sağlık sigortası bulunmayan kampçıların, kamp koşullarına özel hazırlanmış “sağlık poliçesi” yaptırması zorunludur. 

Ödüller ve Sertifika

Tüm kampçılara, Kamp özel ödülü ve aldığı eğitim süresini gösteren katılım sertifikası verilir. Kamp süresince yapılan aktivitelerde ve yarışlarda başarılı olan kampçılar, sponsorlar tarafından ödüllendirilir.

Fotoğraf DVD.si

Kamp süresince yapılan eğitimler ve aktiviteler, profesyonel kameramanlar ve fotoğrafçılar tarafından kayıt edilir. Çekilen fotoğraflar, kamp sonunda internet üzerinden özel şifre ile kampçılara gönderilir. Videolar, blog sayfasında yayınlanır.

 


IATA TURSAB THY THY THY

İşbu sitede yer alan tüm yazılı ve görsel materyal, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası kapsamında sanat eseri niteliğinde olup kopyalanamaz ve kullanılamaz.
Bu sitenin mali ve manevi hakları Kantara Turizm'e aittir.