Kayak Eğitim Kampı 7-11 Yaş - Genel Kamp Bilgileri

Yer: Uludağ -Bursa

Kampın Amacı

Kayak Eğitim Kampının amacı yoğun ders temposundan yorulan gençlere, eğlenceli ve sıra dışı bir sömestr tatili yaşatmak ve moral depolamalarını sağlamaktır. Kampçılar, ailelerinden uzakta kaldığı kamp ortamında kendi ayakları üzerinde durma ve özgüvenlerini güçlendirme fırsatı bulur, yeni dostluklar kurarak sosyal açıdan güçlenir. Kayak eğitimlerinde; yeni başlayacak kampçıların, kayak sporunu doğru bir sistemle ve güvenli koşullarda öğrenmesi, daha önce kayak yapmış kampçıların tekniklerini ve performanslarını geliştirmesi hedeflenir. Kampın bir diğer hedefi de kayak sporuna yeteneği olan gençleri erken yaşta keşfetmek ve onları lisanslı sporcu olarak yetiştirmektir. Kayak Milli Takımı forması giyen birçok sporcu Caddebostan Kayak Kamplarından yetişmiştir.

Tesis

Kayak Eğitim Kampı Uludağ 2. gelişim bölgesinde düzenlenmektedir. Kampçılar, kamp süresince Türkiye’ nin en büyük ve konforlu dağ oteli olan 5 yıldızlı Karinna Otel' se konaklar. 7-11 yaş grubu kampçılara odalarda 1 koç eşlik eder. Koçlar oda düzeninin sağlanması konusunda kampçılara destek olur.  Kamp otellerinin bünyesinde alışveriş merkezi, kapalı yüzme havuzu, fitness merkezi ve oyun salonları bulunmaktadır.

Ulaşım

Kamplara ulaşım, son model Mercedes otobüslerle yapılır. Kampçıların güvenli ve rahat yolculuk yapabilmeleri için şoför seçiminde hassasiyet gösterilmektedir. Otobüslerde her türlü sağlık ve güvenlik önlemi alınmıştır. Ulaşım esnasında ve sonrasında aileler, mesaj ve telefon aracılığı ile bilgilendirilir. İsteyen aileler çocuklarını kampa kendileri getirebilir ve götürebilir.

Sağlık 

Konaklama yapılan otellerin bünyesinde 24 saat hizmet veren sağlık merkezi ve sağlık personeli mevcuttur. Kamp otellerine 2dk.mesafede dağ koşulları için özel donanımlı Uludağ Acıbadem Polikliniği, 45 dk.uzaklıkta olan Bursa’ da tam teşekküllü Acıbadem hastanesi bulunmaktadır. Kampta görev yapacak personel ilkyardım eğitimi almış olup acil durumlarda ilk müdahaleyi yapabilecek donanıma sahiptir. Sakatlık ya da 1 günü geçen hastalıklar da aileye mutlaka haber verilir. Kamp öncesinde kampçıların sağlık durumları hakkında ailelerden detaylı bilgi alınır ve geçirmiş olduğu hastalıklar veya düzenli kullandığı ilaçlar kampçıların dosyalarına işlenir.

Sigorta

Caddebostan Gençlik Kampları, TÜRSAB (Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği) ve T.C Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından onaylı 6536 nolu seyahat acentesidir. Kampçılar için ödenen kamp ücretleri ve taahhüt edilen hizmet standartları, T.C Kültür ve Turizm Bakanlığı’ nın “Seyahat Acentesi Zorunlu Seyahat Poliçesi” ile güvence altına alınır.  “Seyahat Acentesi Zorunlu Seyahat Poliçesi” kamp ücretine dahildir. Özel sağlık sigortası bulunmayan kampçıların, kamp koşullarına özel hazırlanmış “sağlık poliçesi” yaptırması zorunludur.  

Ödüller ve Sertifika

Tüm kampçılara, Kayak Kampı özel ödülü ve aldığı eğitim süresini gösteren katılım sertifikası verilir. Kamp süresince yapılan aktivitelerde ve yarışlarda başarılı olan kampçılar, sponsorlar tarafından ödüllendirilir.

Fotoğraf DVD.si

Kamp süresince yapılan eğitimler ve aktiviteler, profesyonel kameramanlar ve fotoğrafçılar tarafından kayıt edilir. Çekilen fotoğraflar, kamp sonunda internet üzerinden özel şifre ile kampçılara gönderilir. Videolar, blog sayfasında yayınlanır.  

 


IATA TURSAB THY THY THY

İşbu sitede yer alan tüm yazılı ve görsel materyal, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası kapsamında sanat eseri niteliğinde olup kopyalanamaz ve kullanılamaz.
Bu sitenin mali ve manevi hakları Kantara Turizm'e aittir.